BAŞKANIN ÖZGEÇİMİŞİ

BAŞKANIN ÖZGEÇİMİŞİ

1980 yılında Bozüyük’te doğdu. Üniversite öğrenimine kadar yaşamını Bozüyük’te sürdürdü.

Balıkesir Üniversitesi MYO Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü’nden mezun oldu.

Bir aile şirketi olarak kurulan ve hizmet alanı genişletilerek 2002 yılında şirketleşme çalışmaları tamamlanan, Bakıcı Kömür İnş. ve Gıda Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti’nde Genel Müdürlük görevinde bulundu.

Siyasi hayatı AK Parti çatısı altında 2009 yılı yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği seçimleri ile başladı. Aynı yıl seçildiği AK Parti Belediye Meclisi Üyeliği görevi devam ederken Bozüyük Belediye Meclisi çatısı altında yaklaşık 3 yıl Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanlığı ve Belediye Meclisi Denetleme Komisyonu Başkanlığı görevini başarı ile sürdürdü.

            24.12.2012 tarihinde Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısı’nda yapılan Belediye Başkan Vekilliği seçimi ile birlikte Bozüyük Belediye Başkan Vekili görevine başladı. Ardından 30 Mart 2014’te yapılan Yerel Seçimlerde AK Parti Bozüyük Belediye Başkan Adayı olan Fatih BAKICI seçimlerde aldığı yüksek oy oranı ile Bozüyük Belediye Başkanı seçildi.

Öğrencilik yıllarında çeşitli sosyal ve siyasi etkinliklerde görev aldı.

            İngilizce bilen, üniversite yılları haricinde hayatının her anını Bozüyük’te geçiren Belediye Başkanı Fatih BAKICI evli ve üç çocuk babasıdır.

Önemli Linkler