BAŞKAN BAKICI ORUCUNU YENİ MAHALLE SAKİNLERİ İLE BİRLİKTE AÇTI

BAŞKAN BAKICI ORUCUNU YENİ MAHALLE SAKİNLERİ İLE BİRLİKTE AÇTI

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI bu yıl dördüncüsü düzenlenen Mahalle İftarları programının sekizincisinde orucunu Yeni Mahalle sakinleri ile birlikte açtı.

 

Mahalle sakinlerinin bir araya gelerek oruçlarını açtığı mahalle iftarlarında vatandaşlar hep birlikte oruç açmanın hazzını yaşarken Yeni Mahalle İftar programı Şeyh Şamil Parkı yanında yapıldı.

İftar yemeğine Belediye Başkanı Fatih BAKICI ve eşi Emine BAKICI, Mahalle Muhtarı Aysun KALKAN, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin ve mahalle sakinleri katıldı. İftar öncesi programda Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği tarafından seslendirilen birbirinden güzel ilahiler, ney dinletisi, semazen gösterisi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti yer aldı. İftar öncesinde eşi ile birlikte bütün masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla görüşen Başkan Bakıcı misafirlerine ‘hoş geldiniz’ dedi. Ezanın okunması ile hep birlikte oruçlar açılarak dualar edildi. Yemeğin ardından mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih BAKICI mübarek ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma ayı olduğunu belirterek ramazanda iftar sofraların paylaşıldıkça güzel ve bereketli olduğunu söyledi. Konuşmasında mahallede yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan BAKICI çocuklara pamuk şeker dağıttı. Akşam namazının ardından çat kapı ev ziyaretlerine devam eden Başkan BAKICI, ŞABUL ve KIRIMLI ailelerine misafir olarak ev sahipleri ile sohbet etti.

Yeni Mahalle’de yapılan iftar programının ardından devam edecek olan Mahalle İftarları programları; 19 Haziran 2017 Pazartesi günü Yeşilkent Mahallesi’nde Fatih Sultan Mehmet Parkı Amfi Tiyatro alanında, 20 Haziran 2017 Salı günü 4 Eylül Mahallesi’nde 15 Temmuz Şehitleri Parkı yanında ve 22 Haziran 2017 Perşembe günü Yeni TOKİ’lerde TOKİ Meydanı’nda yapılacak.

Önemli Linkler