"ALİYA" OYUNCULARI SAHNEDE DEVLEŞTİ

-"ALİYA" OYUNCULARI SAHNEDE DEVLEŞTİ
-ALİYA İZZETBEGOVİÇ'İN HAYATI SAHNELENDİ

     Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Bozüyük Metristepe Tiyatro Günleri'nde "Aliya" oyunu seyircisi ile buluştu.

    Efsane lider Aliya İZZETBEGOVİÇ'in hayatının ve ülkesi için verdiği mücadelenin anlatıldığı tiyatro oyunu,Bozüyüklü tiyatro sevenlerden tam not alırken, yaşadığı zorluklar,hapishane yılları ve ailesi ile birlikte çektiği çileler,salonda bulunanları oldukça duygulandırırken, avrupanın ortasında yakın geçmişimizde yaşanan dram gözler önüne serildi.

     Genç tiyatro yazarı Elçin GÜRLER tarafından yazılan oyunda, Özge SİVRİKAYA, Özgü AYGÜN, Ramina BULDANOĞLU, Burcu KAVAKLIPINAR, Burak ÇEVİK, Emre AVŞAR, Emre ÖZMEN, Müfit ÇAĞLAYAN,Oğuz ŞENOL, Muhammet BOZOKLU ve Aliya İZZETBEGOVİÇ'i canlandıran Çetin KAYA sahne alırken, izleyenler son derece duygulu anlar yaşadı. Oyun sonunda salonda alkış sesleri uzun süre devam ederken, Başkan Yardımcısı Nazmi KURU, oyun yazarı Elçin GÜRLER'e plaketini takdim etmek üzere sahneye geldi. Bu muhteşem etkinlik ve böylesine güzel oyunların ilçemizle buluşmasına vesile olan Belediye Başkanı Fatih BAKICI'ya teşekkür eden KURU, oyuncuları ve oyun yazarını tebrik ederek, tüm Bozüyüklü tiyatro sevenler adına bu muhteşem oyun için teşekkür etti.

     Aliya İZZETBEGOVİÇ'in hayatının anlatıldığı tiyatro oyunu seyirciden tam not alırken,tiyatro günleri Pazar günü sahnelenecek "Berber" oyunu ile devam edecek.


 

 

Önemli Linkler