DOĞAL BESLENMENİN FAYDALARI ÇOCUK OYUNUNDA ANLATILDI

-DOĞAL BESLENMENİN FAYDALARI ÇOCUK OYUNUNDA ANLATILDI
-SARIKIZ,BOYA BOLACIYA KARŞI OYUNUNA MİNİKLERDEN BÜYÜK İLGİ

    Bozüyük Belediyesi  tarafından düzenlenen tiyatro günleri hızla devam ederken,festival haftaya çocuk oyunları ile birlikte başladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Sarıkız Boya Bolacıya Karşı" adlı çocuk oyununa minikler oldukça yoğun ilgi gösterirken,çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

     Doğal beslenmenin öneminin çocuklara uygun ve eğlenceli bir dille anlatıldığı tiyatro oyununda, bir çiftlikte dedesi ve birbirinden sevimli hayvanlar ile birlikte yaşayan Alican'ın hikayesi çocuklar tarafından dikkatlice izlenirken, içinde gıda boyası bulunan ve son derece sağlıksız içeceklerin çocuklar için ne kadar zararlı olabileceği anlatıldı. Yaklaşık olarak 1 saat boyunca okullardaki derslerine ara vererek arkadaşları ile birlikte eğlenen çocuklar salondan son derece mutlu bir şekilde ayrılırken, Özellikle öğretmenler ve öğrenci velileri Belediye Başkanı Fatih BAKICI'ya böylesine güzel ve önemli etkinliğe vesile olduğu için teşekkür ettiler.

    Çocuk tiyatrolarının en güzel örnekleri Uluslararası Bozüyük Metristepe Tiyatro Günlerinde Bozüyüklü minikler ile buluşmaya devam ederken, tiyatro günleri " Sır" adlı tiyatro oyunu ile seyircisi karşısına çıkacak.  

Önemli Linkler