BOZÜYÜK KUZEY KAFKASYA DERNEĞİ'NDEN KONFERANS

BOZÜYÜK KUZEY KAFKASYA DERNEĞİ'NDEN KONFERANS

   Bozüyük Kuzey Kafkasya Derneği tarafından "Bozüyük Kültürüne sahip çıkıyor" projesi kapsamında konferans düzenlendi.

   Bozüyük Halk Eğitim Merkezi kongre ve konferans salonunda düzenlenen konferansa Bozüyük Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali AVCIOĞLU, Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Levent SUSAM, Bozüyük'te faaliyet gösteren dernek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. 

   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile birlikte başlayan konferansın açılış konuşmasını Bozüyük Kuzey Kafkasya Derneği Başkanı  Fehmi NİLÜFER gerçekleştirdi. Dernek Başkanı NİLÜFER; "Bozüyük'te bir arada yaşayan kültürlerin ve geleneklerinin  yaşatılması hususunda çok önemli bir yere sahip olan "Bozüyük Kültürüne Sahip Çıkıyor" projesi içinde yer alan herkese teşekkür ediyorum, bizler için önemli olan sahip olduğumuz kültürleri gelecek nesillere aktarmak ve tarihten gelen bu güzelliklerimizin yok olmasının önüne geçmektir" dedi. Dernek Başkanı Fehmi NİLÜFER'in ardından konferansına başlayan Tarihçi Yazar Kurulay YILMAZ; yazmış olduğu kitaplardan bölümleri salondakiler ile paylaşarak, tarihte son derece önemli yere sahip anekdotları anlattı. Osmanlı ve öncesinde Anadolu toprakları üzerinde yaşamış toplumların kültürlerinin bu güne kadar ne denli etkili bir şekilde yer aldığından söz eden YILMAZ, konferansı sonunda herkesin sahip olduğu kültürel mirası büyük bir sorumluluk içerisinde gelecek nesillere aktarması gerektiğini belirtti. 

    Konferans sonunda Başkan Yardımcısı Ali AVCIOĞLU; tarihçi yazar Kurulay YILMAZ'a teşekkür ederek, bu konferans ve toplantıların özellikle gençler için çok önemli olduğunu ve Bozüyük Kültürüne Sahip Çıkıyor projesinin aktif olarak devam edeceğini belirtti.   

Önemli Linkler