BOSNA HERSEK’Lİ KADINLAR BOZÜYÜK’TE

KENT KONSEYİ TARAFINDAN DÜZENLENEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNDE FARKLI KÜLTÜRLER BİR ARAYA GELDİ

 

            8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Bosna Hersek’li kadınlar Bozüyük’te misafir edildi.

            Bozüyük Kent Konseyi ve Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe, Bozüyük’ün kardeş şehri, Bosna Hersek Zavidovici şehrinden gelen kadınlar misafir edildi. Bozüyük Grant Çalı Otel’de düzenlenen gecede mehteran gösterilerinin yanı sıra, Zavidovici’den gelen misafirler tarafından halk dansları gösteri yapıldı. Düzenlenen geceye Belediye Başkanı Fatih BAKICI ve eşi Emine BAKICI, Bozüyük Garnizon Komutanı Bkm. Yüzbaşı Murat GÜNHAN ve eşi, Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Osman TEKELİ ve eşi, Bozüyük TSO Başkanı Buğra LEVENT, Türkiye Balkander Bursa Başkanı Hayriye KOSOVA, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, dernekler ve Halk Eğitim Merkezi kadın kursiyerleri katıldı.

            Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kent Konseyi Başkanı Osman TEKELİ “Kent Konseyi olarak, Kadınlar Günü’nde ilçemizde bulunan tüm kültürleri bir araya getirmek istedik. Salona baktığımızda bunu başardığımızı görüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor. Her şeyin üstünde olan tek şey var oda; kadınlar bizler için çok değerli. Onlar bizim annelerimiz, kardeşlerimiz, eşlerimiz ve çocuklarımız. Buradan Bosna Hersek’ten gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyor ve tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

            Kent Konseyi Başkanı TEKELİ’nin ardından konuşan, Belediye Başkanı Fatih BAKICI; “Bozüyük’ün kardeş şehri olan Zavidovici’den gelen konuklarımızı, böylesine anlamlı bir günde aramızda görmekten onur duyuyoruz. Bosna Hersek bizim için ayrı öneme sahip olan bir ülkedir. Geçmişte yaşadıkları acılar bizim acımızdır. Bu vesile ile gelen tüm konuklarımıza teşekkür ediyor, Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun diyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından Bosna Hersek’ten gelen misafirlere ve salonda bulunan Bozüyüklü kadınlara, Mehteran gösterileri ve Bosna’dan gelen misafirler tarafından sahnelenen yöresel oyunlar sunulurken, programın sonunda Kent Konseyi Başkanı Osman TEKELİ ve Belediye Başkanı Fatih BAKICI tarafından Bosna’lı misafirlere çeşitli hediyeler takdim edildi. Bosna’lı misafirlerde Başkan BAKICI ve TEKELİ’ye misafirperverlikleri nedeni ile teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdiler.

Önemli Linkler