SOFULAR YAYLASI FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ 14 NİSAN 2018 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK

SOFULAR YAYLASI FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ 14 NİSAN 2018 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK

-SOFULAR YAYLASI SİZİNLE NEFES ALMAYA BAŞLIYOR

 

Geçtiğimiz Eylül ayında çıkan orman yangınında zarar gören Sofular Yaylası’nın yeniden ağaçlandırılması amacı ile düzenlenen ağaçlandırma seferberliği hafta sonu gerçekleştirilecek.

Kaymakamlık, Orman Genel Müdürlüğü, Bozüyük Belediyesi, Bozüyük Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dodurga Belediyesi iş birliği ile “Sofular Yaylası Sizinle Nefes Almaya Başlıyor”  sloganı ile düzenlenen fidan dikimi etkinliği 14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 14:00’te yapılacak. Daha önce hava muhalefeti nedeni ile ertelenen ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmesi beklenen fidan dikim etkinliğine gitmek isteyenler için etkinlik günü saat 13:00’te Cumhuriyet Meydanı’ndan otobüsler kaldırılacak. Bozüyük Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler ile etkinlik alanına ulaşım ücretsiz olarak sağlanacak.

Yanarak zarar gören ormanın tekrar yeşillendirilmesi amacı ile yapılacak etkinlikte 20 bin adet sarı çam fidanı dikilmesi planlanıyor. Ayrıca bölgede daha önce 50 hektarlık bir alana yapılan tohumlamanın ardından 2. kat olarak 250 kg sarı çam tohumu serpilecek.

Önemli Linkler