MAHALLE İFTARLARI YENİ TOKİLER İLE DEVAM ETTİ

MAHALLE İFTARLARI YENİ TOKİLER İLE DEVAM ETTİ

            -YENİ TOKİ'LER DEKİ PARKIN ADI ŞEHİT ÜNAL DEMİR PARKI OLACAK

            Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen mahalle iftarları programı Yeni Toki’lerde düzenlenen İftar Programı ile devam etti.

             Yeni Toki sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği programda Besmele ilahi grubunun söylediği ilahiler ile Ramazan coşkusu yoğun bir şekilde yaşanırken, iftar öncesi alana gelen Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir eşleri ile birlikte bütün masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla görüştü. Mahalle sakinlerinin Ramazanlarını kutlayan Başkan Bakıcı ve Milletvekili Eldemir ‘Rabbim oruçlarınızı ve tüm ibadetlerinizi kabul etsin” dedi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından ezanın okunması ile birlikte oruçlar açıldı. Yemeğin ardından mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Ramazan'ın en güzel yanının bu sofraları vatandaşlarla birlikte paylaşmak, büyükleri görmek ve onlarla sohbet etmek olduğunu söyledi. Başkan Bakıcı “2014 yılında göreve geldiğimiz günden beri memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Sizlerin bizlere vermiş olduğu desteklerle birlikte Bozüyük’ümüzün her köşesinde farklı bir projeyi hayata geçiriyoruz” dedi. Konuşmasının devamında geçtiğimiz günlerde CHP milletvekili Yaşar Tüzün'ün yaptığı açıklamaya değinen Başkan Bakıcı; “Belediyemiz 4 yıldır devam eden bu mahalle iftarlarında 1 kuruş para harcamamıştır. Mahallelerimizdeki bu iftarlar Bozüyük’ün sanayicilerinin, iş adamlarının ve esnafların destekleri ile düzenlenmektedir. Bu ithamlara karşı yine söylüyorum, bize söylenen ne varsa biz yüzleşmeye hazırız” dedi. Daha sonra Bozüyük’te yerel ile genel iş birliği ile birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Bakıcı “Milletvekilimiz Halil Eldemir gönderdiği 4 milyon TL hibe ile bizlere destek olarak kredi çekmeden kapalı pazarı yapmamızı sağladı” dedi. Konuşmasının son bölümünde yeni Toki bölgesinde yapımı devam 7 bin 600 metre karelik yeşil alana sahip yeni park hakkında da bilgi vererek parka Şehit Ünal Demir parkı isminin verileceğini söyledi.

            Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'nın konuşmasının ardından söz alan Milletvekili Halil Eldemir; "Bugün Yenidoğan Mahallemizin yeni Toki bölgesinde iftar soframızda sizlerle bir arada olduğumuz için Cenab-ı Allah’a şükürler olsun. Belediye Başkanımız Bozüyük’ün her mahallesinde geniş katılımlı düzenlediği mahalle iftarlarıyla Ramazan coşkusunu yaşatıyor. Bizden sonra memlekete sahip çıkacak çocuklarımıza milli ve manevi bilincin aşılanması için  bu organizasyonları yapıyor. Ben kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu sofralarda birlik ve beraberliği görebilmek bizi mutlu ediyor. Vekilliğimin daha 1.yılıydı ve buradaki konutların anahtar teslim törenine gelmiştik. O zamanlar burası çok dolar mı bu kadar çok konut sahibi olur mu diye düşündük. Bugün gördüğümüz tabloda konutların tümü dolu. Herkesin huzurlu olduğu, mutlu olduğu bir tabloyu görmek beni çok memnun etti. Tokimiz buraya sosyal donatı alanlarıyla, okuluyla, camisiyle beraber bir yatırım yaptı.  Belediyemiz sizlere bir park alanı kazandırma gayreti içerisinde. Tokiyle gerekli görüşmeleri yaptım. İnşallah başkanım burada projelerini hazırlayıp bir mahalle konağını da sizlerin hizmetine sunacak. Hayırlı uğurlu olsun. Bozüyük için çalışıyoruz, Bozüyük gelişsin diye çalışıyoruz. 3 ayrı noktada olan sağlık hizmetlerimizi Musapınarı bölgemize yeni bir şehir hastanesi yaparak  tek bir noktaya toplamış olacağız. Bu büyük yatırım 5 yıldızlı konforlu bir hastane. Bozüyük için hayırlı uğurlu olsun. 27 Temmuzda bunun ihalesi yapılacak, en kısa sürede tamamlanıp hizmete sunulacak. Ülkemizde bu manevi ayda birlik ve beraberliğimizi yüreğimizle yaşıyoruz. Bu iftar vaktinde diyoruz ki ‘Vakit Bozüyük Vaktidir’ hepinizi selamlıyorum. yaklaşan Kadir Gecenizi kutluyorum. Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Allah’a emanet olun" dedi.

            Programın sona ermesinin ardından çocuklara şeker vererek onları sevindirmeyi ihmal etmeyen, Milletvekili Eldemir ve Başkan Bakıcı, programa katılım göstererek iftar sofralarını paylaşan tüm vatandaşlara teşekkür ettiler.

            İftar programının ardından Başkan Bakıcı eşi Emine Bakıcı ile birlikte Yeni Toki’lerde ikamet eden Meliha Üstek ve çocukları ile Havva- Ali Osman Sevinç çiftinin evine misafir oldu. Ev ziyaretlerinde aile fertleri ile sohbet eden Başkan Bakıcı faaliyetler hakkında bilgi vererek istek ve talepleri dinledi. Gittiği evlerde çocuklarla da ilgilenen Başkan Bakıcı onlara çeşitli hediyeler vererek sevindirdi.

Önemli Linkler