BOZÜYÜK KASIMPAŞA MAHALLESİ YETİMLER İFTARI YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BOZÜYÜK KASIMPAŞA MAHALLESİ YETİMLER İFTARI YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

            Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen ve geleneksel hale gelen Mahalle İftarlarının Kasımpaşa Mahallesi ve Yetimler İftar programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

            Bozüyük Belediyesi tarafından Ramazan geleneğini yaşatmak ve Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde tüm mahalleliyi bir araya getirerek toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen iftar programları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi görüyor. Kasımpaşa Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen iftar programında  mahalle sakinleri tüm alanı doldururken  Besmele İlahi Gurubu birbirinden güzel ilahilerini mahalle sakinleri için seslendirdi. İftar alanına eşi ile birlikte gelen Belediye Başkanı Fatih Bakıcı masaları tek tek dolaşarak misafirlerine “hoş geldiniz” dedi. İftar saatinin gelmesiyle birlikte dualar edilerek oruçlar açıldı. Birlikte yenilen iftar yemeğinin ardından kısa bir konuşma yapan Başkan Bakıcı “Bu sofralar; beraberliğimizin, kardeşliğimizin hep bir arada olduğumuzun bir göstergesidir. Bizim için hiçbir siyasi görüş önemli değildir. Önemli olan bu topraklarda vatan için, devlet için yaşadığımızı bilmemiz. Geleceğimizin teminatı dediğimiz çocuklarımızı ve özellikle yetimlerimizi, öksüzlerimizi sahiplenmemiz gerekiyor. Onlar için bir çok alanda hizmet ediyoruz, elimizden geldiği kadarıyla çocuklarımıza destek veriyoruz. Sokak arasında yaşayan çocuklarımızı bilmiyoruz. Sizlerin bizlere bildirmesiyle onların da tüm eksiklerini gidermek bizlerin mesuliyetinde. Sayın Kaymakamımızla birlikte birçok projelere el atıp, kalkınmamız için ne gerekiyorsa yapıyoruz. 4 yıldır bu iftar sofralarında Bozüyük'ümüzün tüm sanayicilerinden esnaflarından iş adamlarından destek alarak belediyemizden 1 kuruş para çıkmadan bu sofraların kurulmasını sağlayan sizlerle birlikte yemek yememize vesile olan tüm iş adamlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi. Konuşmasının son bölümünde şehitlerimiz için dua isteyen Başkan Bakıcı “ geçtiğimiz günlerde hepimizi duygulandıran bir olay yaşadık. Bozüyük şehidini uğurladı. Bu vatanı için, milleti, bayrağı, devleti için kendi hayatını bu vatan için feda etti. Anne ve babasından o iki kelimeyi kendi kulaklarımla duydum, kendi gözlerimle şahit oldum. Bir anne düşünün ki ‘vatan sağolsun’ deyip ‘bugün benim düğünümdür’ diyebilen bir anneyi gördüm. Ve o baba dedi ki; ‘vatan sağolsun, diğer evlatlarımda bu yolda şehit olsun.’Bugün bu sofralarımızda olamadılar ama biz sürekli onların yanına gidip destek olmaya çalışıyoruz. İşte bugün ben sizlerin karşısında konuşabiliyorsam, bütün şehitlerimizin ve şu anki askeri kuvvetlerimizin sayesinde. Dualarınızda o çocuklarımızı eksik etmeyin. Onlar için de her zaman dua etmenizi istiyorum” dedi.

            Başkan Bakıcı’nın ardından söz alan Bilecik AK Parti Milletvekili adayı Selim Yağcı “Bizleri biz yapan değerlerimiz vardır. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Ramazan rahmet mağfiret bereket ayı, Ramazan içerisinde daha çok yardımlaşma daha çok paylaşma içerisindeyiz. Manevi duygularımızın en üst noktaya çıktığı ayı hep birlikte idrak ediyoruz. Bozüyük'ümüzde Bilecik’imizde de Ramazanı el ele gönül gönüle vererek sevgi, hoşgörü içerisinde, birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde güzel bir şekilde idrak ediyoruz.  Bu akşam burada düzenlenen iftar, sofra geleneklerimizin bize yakışan özelliklerimizin güzel bir örneği. Bizlere bu güzellikleri yaşattığı için çok değerli Belediye Başkanı kardeşime canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

            Konuşmasında 24 Haziran seçimlerine de değinen Yağcı “Nasip olursa 24 Haziranda Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Dün olduğu gibi bugünde milletimizin sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde kendi geleceğini ve istikrarını düşünerek en doğru kararı vereceğine canı gönülden inanıyoruz. Milletimizin cesaretine hep birlikte sonuna kadar güveniyoruz. Biz millet olarak Bozüyük olarak Bilecik olarak el ele verdiğimizde çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz yok. Bozüyük'ün çözülmesi gereken birçok sorununu bu zamana kadar görev yapan arkadaşlarımız çözdüler. Nasip olursa bundan sonrada el ele gönül gönüle vererek bundan sonraki sorunları çözme çabası, gayreti içerisinde olacağız. İşte Bozüyük'ün en büyük problemlerinden birisi hastane meselesi de Allah’ıma çok şükürler olsun ki önceki Milletvekilimiz Halil Bey’in gayretleri, çok değerli kardeşimiz Fatih Bey’in gayretleri ve tüm ilimizde görev yapan kardeşlerimizin gayretleriyle çözüm aşamasına adım adım gidiyor. Nasip olursa hastanenin ilk ihalesini 27 Temmuzda gerçekleştireceğiz. En kısa sürede tamamlayarak en önemli hakkımız olan sağlıklı yaşam hakkımızı güvence altına alma noktasında bir adım daha atmış olacağız” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Bakıcı ve Milletvekili adayı Yağcı alanda bulunan tüm çocuklara şeker dağıttı.

            Daha sonra Başkan Bakıcı eşi Emine Bakıcı ile birlikte Mehmet Ali- Kevser Tetik çifti ile İlhan- Seçil Bilgin ailelerini ziyaret etti. Ev ziyaretlerinde aile fertleri ile sohbet eden Başkan Bakıcı çalışmaları hakkında bilgi vererek istek ve talepleri dinledi. Gittiği evlerde çocuklarla da ilgilenen Başkan Bakıcı onlara çeşitli hediyeler vererek sevindirdi. Bilgin ailesinin oğlu Yunus Emre’de Başkan Bakıcı’ya sürpriz yaparak ona hediye verdi.

Önemli Linkler