MAHALLE İFTARLARI YENİ MAHALLE ŞEYH ŞAMİL PARKI İFTARI İLE DEVAM ETTİ

MAHALLE İFTARLARI YENİ MAHALLE ŞEYH ŞAMİL PARKI İFTARI İLE DEVAM ETTİ

 

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları programının on dördüncüsü Yeni Mahalle’de yapıldı.

Yeni Mahalle Şeyh Şamil Parkı yanında yapılan iftar programına Bilecik AK Parti Milletvekili Halil Eldemir ve eşi Funda Eldemir, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve eşi Emine Bakıcı ile birlikte, MHP Bilecik Milletvekili Adayı İbrahim Sertan Yalçınkaya ve mahalle sakinleri katılırken  iftar programı yoğun ilgi gördü. Besmele İlahi grubu tarafından seslendirilen birbirinden güzel ilahiler ile başlayan programda vatandaşlar toplu halde oruç açmanın hazzını yaşadı. İftar öncesinde Milletvekili Eldemir ve Başkan Bakıcı eşleri ile birlikte bütün masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla görüştü. Mahalle sakinlerine  ‘Ramazan-Şerif’iniz mübarek olsun. Rabbim oruçlarınızı ve tüm ibadetlerinizi kabul etsin” diyen Milletvekili Eldemir ile Başkan Bakıcı çocuklarla da özel olarak ilgilendi. Programda Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından ezanın okunması ile birlikte dualar edilerek oruçlar açıldı.

Yemeğin ardından mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı “Ramazan iftarlarında sizlerin teşrifleri ile bu sofralarda buluşmak bizleri çok mutlu ediyor. Geçmiş ramazanları hatırlıyor, belki birçok göremediğimiz büyüklerimizi görüyor,  hal hatır soruyor, Ramazanın güzelliğini, maneviyatını sizlerle birlikte yaşıyoruz. Birbirimize selam vermekten bile çekindiğimiz bir noktada sizlerin teşrifleriyle bu güzel sofralarda buluşuyoruz  ve şunu söylüyoruz ‘Bizler sizlerle çok daha mutluyuz.’ Bu memlekete elimizden geldiği kadarıyla hizmet etmeye çalışıyoruz. Bugün bu sofranın oluşmasında yemek yemeden bir fiil aç kalıp bu hizmeti özveriyle gerçekleştiren personelimin hepsine teşekkür ediyorum. Kendi mahallem olan Yeni Mahalleye de biraz hizmet etmenin zorluğunu yaşayan bir kardeşinizim. 4 Eylül’e kadar mahallenin toplam büyüklüğü 15 bin nüfusa yaklaşmışken bizler ne hizmet gerekirse bütün fırsatlarımızı değerlendirmeye çalışıyoruz. Revize ettiğimiz Şeyh Şamil Parkı’mızı bu akşama yetiştirmek için personelimiz gerçekten çok büyük bir çaba sarf etti. Bozüyük’ün her köşesinde farklı hizmetler veriyoruz. Gecesiyle gündüzüyle hafta içi hafta sonu gece mesailerine kadar hizmet veriyoruz. Tüm ekibimden Allah razı olsun” dedi. Konuşmasına “geçtiğimiz günlerde şehidimizi uğurladık” diye devam eden Başkan Bakıcı “O şehidin annesini ve babasını tanımak öyle üzücü bir ortamda tanımak nasip oldu.  Sadece televizyonlarda duyduğunuz kelimelere kulaklarımla şahit oldum. ‘Bugün bizim doğum günümüz, burada kimse ağlamasın, burası düğün yeri’ diyebilen bir anne ve ‘Vatan Sağolsun’’diyebilen bir baba. Sizlere hayatınızda en önemli neyiniz var desem başta canınız dersiniz. O kıymetli canını vatan, millet, bayrak ve devlet için seve seve feda eden  o kardeşimizin mekanı cennet olsun. Dualarımızda onları anıyoruz. Bu akşam burada şehit babalarımızda var. Onları hep gördüğümde ellerini öperim. Her anlamda her köşede canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Mekânları cennet olsun” dedi. Konuşmasının son bölümünde şimdiye kadar bütün iftar sofralarına hep sanayici ve iş adamları ile esnafların destek verdiğini söyleyen Başkan Bakıcı “Bu sofranın oluşmasında bize çok büyük destek veren Cemalettin Sarar abimize hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Sağolsun Sarar Fabrika Müdürü Alaaddin Çoban abimiz de bizleri yalnız bırakmadı” dedi.

            Başkan Bakıcı’nın ardından konuşan Milletvekili Halil Eldemir ise “Şükürler olsun böyle güzel sofralarda, mahalle sofralarında bir araya geliyoruz. Bizi böyle bir organizasyonda bir araya getiren belediye başkanıma özellikle teşekkür ediyorum. Fatih Bey ekibiyle birlikte birçoğuna ben de şahit oldum, hepsinde güzel bir organizasyonla Bozüyüklü hemşerilerimize Ramazan heyecanını, Ramazan muhabbetini yaşatıyor. Belki bizim akranlarımız, bizden büyük olan kişilere bir şey ifade etmiyor olabilir ama emin olun şuanda sofralarımızın arasında dolaşan çocuklarımızın ben geçmişte Bozüyük’te şöyle iftarlar olurdu, mahalle iftarları olurdu, böyle güzellikler olurdu, deyip kendisinden sonra geleceklere anlatacaklarından eminim. Biz Bozüyük’te gerçekten belediye başkanımızla beraber güzel işleri yapmaya çalışıyoruz. Bir amacımız var, bir hedefimiz var. O da Bozüyüklü hemşerilerimizin rahatını, mutluluğunu arttırmak. Ümit ediyorum ki milletimizin, memleketimizin bekası, birlikteliği, beraberliği daha güçlü olduğu müddetçe güzel güzel hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Daha sonra Başkan Bakıcı ve Milletvekili Eldemir çocuklara şeker dağıttı.

            İftar programının ardından eşi Emine Bakıcı ile birlikte Bal çiftinin evini ziyaret eden Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Yeni Mahalle ile ilgili projeleri anlattı. Misafirperverlikleri için ev sahiplerine teşekkür eden Başkan Bakıcı daha sonra teravih namazı öncesinde, Güneş Spor lokaline geçerek, burada kulüp üyeleri ve vatandaşlar ile sohbet etti.

            Burada Şeyh Şamil Parkı ile ilgili projeyi hayata geçiriyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bakıcı’ya Bilecik AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, MHP Bilecik Milletvekili Adayı İbrahim Sertan Yalçınkaya, AK Parti ve MHP teşkilatları eşlik etti. Tüm yönleri ile Cumhur İttifakını anlatan Milletvekili Adayları, konuşmalarında seçimlerin önemine değindiler. Konuşmaların ardından Başkan Bakıcı, Bilecik AK Parti Milletvekili Halil Eldemir ve MHP Bilecik Milletvekili Adayı İbrahim Sertan Yalçınkaya kendilerini misafir ettikleri için Güneş Spor Kulübü Başkanı Ümit Kök’e  ve Kulüp üyelerine teşekkür ettiler.

            Bozüyük Belediyesi Mahalle İftarları Programları 7 Haziran 2018 Perşembe günü olumsuz hava koşukları nedeni ile yapılamayan 4 Eylül Mahallesi iftarı ile sona erecek. 4 Eylül Mahallesi İftar programı 13 Haziran 2018 Çarşamba günü Yaşar Doğu Caddesi’nde yapılacak.

Önemli Linkler