BOZÜYÜK BELEDİYESİ MAHALLE İFTALARI 4 EYLÜL MAHALLE İFTARI İLE MUHTEŞEM BİR FİNAL YAPTI

BAŞKAN BAKICI 4 EYLÜL MAHALLESİ’NE MAHALLE KONAĞI VE KAPALI YÜZME HAVUZU MÜJDESİ VERDİ

            -BOZÜYÜK BELEDİYESİ MAHALLE İFTALARI 4 EYLÜL MAHALLE İFTARI İLE MUHTEŞEM BİR FİNAL YAPTI

            Bozüyük Belediyesi Mahalle İftarları 4 Eylül Mahallesi’nde düzenlenen iftar programı muhteşem bir final ile sona erdi. En kalabalık mahalle iftarı olan iftar programında binlerce insan aynı anda oruçlarını açmanın hazzı ve mutluluğunu bir arada yaşadı. Son mahalle iftarında konuşan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 4 Eylül mahalle sakinlerine çifte müjde verdi. Ayrıca CHP tarafından 'belediye bütçesinden karşılanıyor' diyerek siyaset malzemesi haline getirilen mahalle iftarlarıyla ilgili sponsor olan fabrika ve iş adamlarını açıklayarak hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.

            4 Eylül Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi’nde gerçekleştirilen  ve yaklaşık 5 bin 500 kişinin katıldığı iftar programına Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve eşi Emine Bakıcı, Bilecik AK Parti 1. sıra Milletvekili adayı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı ile mahalle sakinleri katılırken iftar programı yoğun ilgi gördü. Besmele İlahi grubu tarafından seslendirilen birbirinden güzel ilahiler ile başlayan programda vatandaşlar toplu halde oruç açmanın hazzını yaşadı. İftar öncesinde Milletvekili adayı Yağcı ve Başkan Bakıcı eşleri ile birlikte bütün masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla görüştü. Mahalle sakinlerine  ‘Hoş geldiniz, Rabbim oruçlarınızı ve tüm ibadetlerinizi kabul etsin” diyen Milletvekili adayı Yağcı ile Başkan Bakıcı çocuklarla da özel olarak ilgilendi. Programda Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından ezanın okunması ile birlikte dualar edilerek oruçlar açıldı.

            Yemeğin ardından mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı “Ramazan iftarlarında sizlerin teşrifleri ile bu sofralarda buluşmak bizleri çok mutlu ediyor. Geçmiş ramazanları hatırlıyor, belki birçok göremediğimiz büyüklerimizi görüyor,  hal hatır soruyor, Ramazanın güzelliğini, maneviyatını sizlerle birlikte yaşıyoruz” dedi. 15 gecedir devam eden mahalle iftarlarının 4 Eylül Mahallesi ile sona erdiğini söyleyen Başkan Bakıcı “Şu ana kadar yaptığımız 15 iftarda 60 bine yakın vatandaşımızla bu sofralarda buluştuk ve bu sofralar için belediyemizden hiçbir kuruş çıkmamıştır. Bu sofraların oluşmasında katkı sağlayan; Eczacıbaşı Türk Demir Döküm Fabrikası, Bien Seramik Bilecik, Demir Çelik, Parkcam, Eti Gıda, ABS Alçı, Ersur Tekstil, Köfteci Yusuf, Genç Ömür, Şeker Petrol, Meydan Gurup, Recep Çağlar, Ahmet Salih Çelik, Süleyman Keleş Turhal olmak üzere 15 akşam tüm maliyetleri karşılayan bu sanayicilerimize ve iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Kasımpaşa Camimizin hemen yanındaki iftar çadırımızda 30 akşam boyunca tüm vatandaşlarımıza günlük 600 ile 700 kişilik bir yemek verildi. Camimizin yanında sponsorlarımızın tüm listesi yer almaktadır. Burada Bozüyük birleştiği zaman yaklaşık olarak 600- 700 bin TL bir maliyetin belediyenin kasasından çıkmadan vatandaşlara bir hizmet olarak dönüştüğünü hep birlikte görüyoruz. Ben tekrar destek olan tüm sanayicilerimize, iş adamlarımıza, Ticaret Odası’na ve üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

"4 Eylül'e Mahalle konağı yapılıyor"

            Konuşmasının son bölümünde 4 Eylül Mahallesi sakinlerine 2 müjde veren Başkan Bakıcı “4 Eylül Mahallemiz bugüne kadar ki en yoğun iftar programına şahit oldu. Gönül soframızı tamamen dolduran 5 bin 500 mahallelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bozüyük sizinle güzel. Bu akşam 4 Eylül Mahallesi için sizlerle paylaşacağım 2 müjdemiz var. İlk müjdemiz Mahalle Konağımız. Proje çalışmalarımız tamamlandı, 2 ay içerisinde yapım ihalesine çıkacak inşallah.

            "Kapalı yüzme havuzu da 4 Eylül Mahallesine yapılıyor"

            İkinci müjdemiz ise Kapalı Yüzme Havuzumuz. Çocuklarımız yüzme öğrensin diye, yıllardır şehir dışlarına çocuklarını gönderen ailelerimizin dertleri sona eriyor. Yaz-kış açık olacak Kapalı Yüzme Havuzumuz 4 Eylül Mahallemize yapılacak. proje ihalesi tamamlanan havuzumuz yakın zamanda da Bakanlığımız tarafından ihaleye çıkacak. Tüm ilçe halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Güçlü Bozüyük için durmadan çalışıyor, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunuyoruz” dedi.

            "El birliği ile Bozüyük daha iyi yerlere gelecek"

            Başkan Bakıcı’nın ardından söz alan Bilecik AK Parti Milletvekili adayı Selim Yağcı “Şehrimiz güzel, Bozüyükümüz güzel, her yerimiz ayrı güzel, her yerimiz ayrı özellikler taşıyor. Ramazan rahmet mağfiret bereket ayı, Ramazan içerisinde daha çok yardımlaşma daha çok paylaşma içerisindeyiz. Manevi duygularımızın en üst noktaya çıktığı ayı hep birlikte idrak ediyoruz. Bu akşam burada düzenlenen iftar, sofra geleneklerimizin bize yakışan özelliklerimizin güzel bir örneği. Bizlere bu güzellikleri yaşattığı için çok değerli Belediye Başkanı kardeşime canı gönülden teşekkür ediyorum. Bir taraftan rahmet, mağfiret ve bereket ayını geride bırakırken bir taraftan da ülkemiz açısından çok önemli bir süreci yaşıyoruz. Bu süreç 24 Haziran’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçim süreci. İnşallah nasıl milletimiz bir ve beraber olarak, kardeş olarak bu zamana kadar bu süreçleri en doğru kararları vererek aştıysa yine birlik, beraberlik, kardeşlikten yana ve istikrar için her zaman olduğu gibi en doğru kararı vererek Bozüyük'ümüzün Bilecik'imizin Türkiye’mizin önünü sonuna kadar açacağına canı gönülden inanıyorum. Bozüyük uzun zamandır hak ettiği ancak alamadığı hizmetleri AK Parti Belediyeciliği ile Fatih Bey kardeşim sayesinde sizlerle el ele gönül gönüle vererek son yıllarda hızla almaktadır. 4 Eylül Mahallemizin şu gelişimine bakın. İnşallah önümüzde yapacağımız yatırımlarla kapalı yüzme havuzlarıyla, hastanelerle, spor kompleksleriyle, daha çok ticari alanlar ve dinlenme tesisleri ile Bozüyük’ümüzü her zaman olduğu gibi Bilecik’in kalbi olarak ritmini en yüksek noktaya çıkartacağız. El ele gönül gönüle vereceğiz Bilecik’i Türkiye’nin marka şehirlerinden biri haline getireceğiz” dedi.  

            Konuşmaların ardından Başkan Bakıcı ve Milletvekili adayı Yağcı, alanda bulunan tüm çocuklara şeker dağıttı. İftar programının ardından Başkan Bakıcı eşi Emine Bakıcı ile birlikte 4 Eylül Mahallesi’nde ikamet eden Taktak ailesine misafir oldu. Başkan Bakıcı burada aile fertleri ve misafirleri ile sohbet ederek çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Başkan Bakıcı daha sonra Cemalettin Köklü Parkı’nı ziyaret ederek buradaki vatandaşlarla sohbet etti.

Önemli Linkler