-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU; “ÜST GEÇİDİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ, TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ” 01 Mart 2024, 10:55
![](tema/genel/uploads/haberler/Bşk-Demiryou-Ust-Gecidi-Bilgilendirme-1.jpeg)
Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, kenti ikiye bölen demiryolunun üzerine araç üst geçidinin yapılan tüm çalışmalara rağmen neden yapılmadığı hakkında bilgilendirme yaptı.
Başkan Bakkalcıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı videolu açıklamada, “Göreve gelir gelmez kent içlerine köprü yapma görevi olan Devlet Demiryollarıyla direkt irtibata geçtik. Ve şehrin içinde bu gün yaya alt geçidinin olduğu yere eski kaymakamlık lojmanından otogara doğru inecek köprünün yapımına karar verdik. Projesi belediyemizce yaptırılacak, yapımı Devlet Demiryollarınca yapılacaktı. Derhal uzman bir firmayı ihale ile tespit ederek projeye başladık. Aralık 2020 tarihinde projenin ön halini onaya sunduk Devlet Demiryollarına. Ocak ve martta yazdıkları yazılarla kotları ve eğimleri uygun bulmadıklarını belirttiler. Proje firması bunları revize ederek, Haziran 2021 tarihinde son halini Devlet Demiryollarının onayına sunduk. Beklemeye başladık, Eylül 2021 tarihinde konunun Karayollarınca incelendiğinin yazısı geldi. Ama Kasım 2021’de şok bir yazıyla artık Temmuz 2021 tarihinden itibaren Devlet Demiryollarının köprü yapma görevinin bittiğini söylediler. Ama biz yılmadık, tekrar yazı yazdık. Cevabını alamadık. Eğer sizlerin değerli oylarıyla yeniden göreve gelirsek; Allah yardımcımız olursa, yeni dönemin dev projelerinden biri üst geçit olacaktır. Eğer Devlet Demiryolları yapmıyorsa belediye bütçesinden 3 yıl senelere sâri projeyle o köprüyü gerçekleştireceğiz, trafik sorununu çözeceğiz” dedi.
DİĞER HABERLER
-
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NA ZİYARETLER
24 Temmuz 2024, 16:17 -
-BOZÜYÜK’TE YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR
24 Temmuz 2024, 08:47 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET’E EKONOMİK ULAŞIM PROJESİ BOZTRAM HAKKINDA BİLGİ VERDİ
17 Temmuz 2024, 08:58 -
-BOZÜYÜK'TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
16 Temmuz 2024, 09:45 -
-BOZÜYÜK'TE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
16 Temmuz 2024, 09:44 -
-BOZÜYÜK YOĞUN YAĞIŞI ZARARSIZ ATLATTI
12 Temmuz 2024, 09:12 -
- BOZÜYÜK BELEDİYESİ SANATEVİ YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI
11 Temmuz 2024, 14:50 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU DERNEK ETKİNLİĞİNE KATILDI
09 Temmuz 2024, 08:53 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU TEKNİK HEYETLERLE BİRLİKTE “KURTULUŞ SAVAŞI VE İNÖNÜ ZAFERLERİ ANI EVİ”NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 14:04 -
- BOZÜYÜK ÇEYREK FİNAL HEYECANINI TEK YÜREK OLARAK DEV EKRANDAN İZLEDİ
07 Temmuz 2024, 01:48