- BOZÜYÜK’TE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUSU 24 Nisan 2024, 09:07
![](tema/genel/uploads/haberler/23-Nisan-Torenler-2024-Saffet-Şeker-Ortaokulu-Cumhuriyet-Meydanı-1.jpeg)
Bozüyük’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü coşku ile kutlandı. Törenlere katılan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu tüm çocukların bayramını kutlayarak “Mutlu olmayı en çok çocuklarımız hak ediyor. Yüzlerinden gülümseme, yüreklerinden umut eksik olmasın.Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 104. yaşı ve #23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” dedi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama töreni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Tören alanına gelen herkese Bozüyük Belediyesi tarafından Türk Bayrağı dağıtıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya yaptı. Çetinkaya tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak bayramın Atatürk tarafından milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek çocuklarımıza bayram olarak hediye edildiğini söyledi ve “Aziz milletimizin huzur ve refahı Türkiye Cumhuriyeti devletimizin daha da gelişmesi ve kalkınması adına gelecek güzel günleri kucaklayacak olan çocuklarımızı ülkesi ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, yeniliği ve manevi değerleri ile donanımlı, yerel düşünen evrensel hareket edebilen gençler olarak yetişmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz hedefimiz ve en büyük arzumuzdur” dedi.Programın devamında öğrenciler tarafından şiirler okunarak Saffet Şeker Ortaokulu, İlkokulu ve ana sınıfları ile Bozüyük Anaokulu öğrencileri tarafından özenle hazırlanan çeşitli dans gösterileri ile halk oyunları gösterileri sahnelendi. Tüm gösterilerin beğeni ile izlendiği programda ayrıca İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Tekvando Gösterileri sunuldu. Programda son olarak protokol üyeleri tarafındanilçe genelindeki okullarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül ve hediyeleri takdim edildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programına ilçe Kaymakamı Adem Öztürk, İlçe Garnizon Komutanı Mühimmat BinbaşıCaner Yılmaz, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nur Deniz Arslan, muhtarlar, kurum müdürleri, şehit aileleri ve gaziler, siyasi parti temsilcileri, il genel meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
DİĞER HABERLER
-
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NA ZİYARETLER
24 Temmuz 2024, 16:17 -
-BOZÜYÜK’TE YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR
24 Temmuz 2024, 08:47 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET’E EKONOMİK ULAŞIM PROJESİ BOZTRAM HAKKINDA BİLGİ VERDİ
17 Temmuz 2024, 08:58 -
-BOZÜYÜK'TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
16 Temmuz 2024, 09:45 -
-BOZÜYÜK'TE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
16 Temmuz 2024, 09:44 -
-BOZÜYÜK YOĞUN YAĞIŞI ZARARSIZ ATLATTI
12 Temmuz 2024, 09:12 -
- BOZÜYÜK BELEDİYESİ SANATEVİ YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI
11 Temmuz 2024, 14:50 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU DERNEK ETKİNLİĞİNE KATILDI
09 Temmuz 2024, 08:53 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU TEKNİK HEYETLERLE BİRLİKTE “KURTULUŞ SAVAŞI VE İNÖNÜ ZAFERLERİ ANI EVİ”NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 14:04 -
- BOZÜYÜK ÇEYREK FİNAL HEYECANINI TEK YÜREK OLARAK DEV EKRANDAN İZLEDİ
07 Temmuz 2024, 01:48