BOZÜYÜK’TE DE 100. YIL CUMHURİYET ORMANLARI KURULUYOR 13 2023, 11:26
![](tema/genel/uploads/haberler/IMG-20231112-WA0098.jpg)
BOZÜYÜK’TE DE 100. YIL CUMHURİYET ORMANLARI KURULUYOR
-BOZÜYÜK’TE MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ’NDE YAKLAŞIK 3 BİN SEDİR FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU
Bozüyük’te 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında “Geleceğe Nefes Cumhuriyet’e Nefes” sloganıyla 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı kuruluyor.
11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle Cumhuriyet’in 100. Yılına özel ülke genelinde 2023 farklı yerle birlikte Bozüyük’te de Poyra Köyü’nde yaklaşık 3 bin sedir fidanı toprakla buluştu. Fidan dikim törenine Bozüyük Kaymakamı Adem Öztürk, Garnizon Komutanı Mühimmat Yüzbaşı Caner Yılmaz, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karasu, ilçe protokolü, Orman İşletme Müdürlüğü personeli, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program Ulu Önder Atatürk, Şehitler ve Ormancı Şehitleri anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Programın açılış konuşmasını Bozüyük Orman İşletme Müdür Yardımcısı Mustafa Atalar yaparak 100. yıl Cumhuriyet Ormanları fidan dikim projesi hakkında bilgi verdi ve misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ardından konuşan İlçe Kaymakamı Adem Öztürk ağaçlandırmanın ve projenin önemine değinerek herkesin 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nü kutladı. Konuşmaların ardından Pazaryeri Orman İşletme Şefi Gülşah Karataş Uçar, fidan dikimi hakkında bilgi verdi ve fidan dikim alanına geçildi. Burada orman muhafaza memurları ve orman işçilerinin de yardımlarıyla protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından sedir fidanları toprakla buluşturularak can suları verildi.
Fidan dikiminde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karasu, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Mustafa Atalar’a çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, “daha yeşil bir çevre için ve fidanların ormana dönüşmesi için hep birlikte çalışmalıyız” dedi
DİĞER HABERLER
-
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NA ZİYARETLER
24 Temmuz 2024, 16:17 -
-BOZÜYÜK’TE YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR
24 Temmuz 2024, 08:47 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET’E EKONOMİK ULAŞIM PROJESİ BOZTRAM HAKKINDA BİLGİ VERDİ
17 Temmuz 2024, 08:58 -
-BOZÜYÜK'TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
16 Temmuz 2024, 09:45 -
-BOZÜYÜK'TE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
16 Temmuz 2024, 09:44 -
-BOZÜYÜK YOĞUN YAĞIŞI ZARARSIZ ATLATTI
12 Temmuz 2024, 09:12 -
- BOZÜYÜK BELEDİYESİ SANATEVİ YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI
11 Temmuz 2024, 14:50 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU DERNEK ETKİNLİĞİNE KATILDI
09 Temmuz 2024, 08:53 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU TEKNİK HEYETLERLE BİRLİKTE “KURTULUŞ SAVAŞI VE İNÖNÜ ZAFERLERİ ANI EVİ”NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 14:04 -
- BOZÜYÜK ÇEYREK FİNAL HEYECANINI TEK YÜREK OLARAK DEV EKRANDAN İZLEDİ
07 Temmuz 2024, 01:48