BÜYÜK ÖNDER BOZÜYÜK’TE TÖRENLER İLE ANILDI 13 2023, 11:22
![](tema/genel/uploads/haberler/IMG-20231110-WA0051.jpg)
BÜYÜK ÖNDER BOZÜYÜK’TE TÖRENLER İLE ANILDI
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85. yıl dönümünde düzenlenen törenler ile anıldı.
Cumhuriyet Meydan'ında düzenlenen anma programı Ata'nın huzuruna sunulan çelenk töreni ile başladı. Ardından saat 9'u 5 geçe tüm yurtta olduğu gibi Bozüyük'te de hayat durdu. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylenirken göndere çekili şanlı bayrağımız yavaş yavaş yarıya indirildi. İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhuriyet Meydan'ındaki törenler sona ererken Protokol üyeleri ve vatandaşlar Borsa İstanbul Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa katılmak üzere Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’ne geldiler. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Faruk Çeliker yaparak konuşmasında “Mustafa Kemal vatandır. Mustafa Kemal hürriyettir. 19 Mayıs 1919’dan 1927 yılına kadar Türk İstiklal Savaşı ve yaptığı devrimleri Türk milletine Nutuk adlı eserinde anlatmıştır. Milli mücadeleyi anlamak yeni Türk devleti ve Türkiye Cumhuriyetini kavramak için Nutuk okunmalı ve okutulmalıdır. Manevi mirasım dediği aklı ve bilimi tüm dünya uluslarının selameti için önemli addederek gereken önem ve değer verilmelidir. ‘Bir gün benim sözlerimle bilim çelişirse siz bilimi tercih ediniz’ sözü unutulmamalıdır. Atatürk kurduğu Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençliğin 1. vazifesi Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Bu yolda muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle minnetle anıyoruz.” dedi. Ardından okul öğrencileri tarafından “Anılarla Atatürk’ten Emanet” Oratoryosu sahnelendi. Programın sonunda protokol üyeleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
DİĞER HABERLER
-
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NA ZİYARETLER
24 Temmuz 2024, 16:17 -
-BOZÜYÜK’TE YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR
24 Temmuz 2024, 08:47 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET’E EKONOMİK ULAŞIM PROJESİ BOZTRAM HAKKINDA BİLGİ VERDİ
17 Temmuz 2024, 08:58 -
-BOZÜYÜK'TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
16 Temmuz 2024, 09:45 -
-BOZÜYÜK'TE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
16 Temmuz 2024, 09:44 -
-BOZÜYÜK YOĞUN YAĞIŞI ZARARSIZ ATLATTI
12 Temmuz 2024, 09:12 -
- BOZÜYÜK BELEDİYESİ SANATEVİ YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI
11 Temmuz 2024, 14:50 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU DERNEK ETKİNLİĞİNE KATILDI
09 Temmuz 2024, 08:53 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU TEKNİK HEYETLERLE BİRLİKTE “KURTULUŞ SAVAŞI VE İNÖNÜ ZAFERLERİ ANI EVİ”NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 14:04 -
- BOZÜYÜK ÇEYREK FİNAL HEYECANINI TEK YÜREK OLARAK DEV EKRANDAN İZLEDİ
07 Temmuz 2024, 01:48