-ZEKİ MÜREN VE ŞÜKRÜ TUNAR SERGİSİ TÖRENLE AÇILDI 05 Şubat 2024, 09:37
![](tema/genel/uploads/haberler/Bşk-Sergi-Acılışı-1.jpg)
- ZEKİ MÜREN VE ŞÜKRÜ TUNAR SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Bozüyük Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından hazırlanan Zeki Müren ve Şükrü Tunar Sergisi Bozüyüklü sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü.
Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi Fuaye Salonu’nda hazırlanan serginin açılış töreni Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve eşi Merih Bakkalcıoğlu, eski Bakan Bahattin Şeker, Sanat güneşimiz Zeki Müren’in ailesi Özlem Güner ve eşi İlknur Güner, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karasu ve sanatseverlerin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Başkan Bakkalcıoğlu törende ülkemizin sanat tarihine damga vurmuş 2 değerli sanatçı Sanat Güneşimiz Zeki Müren’i ve klarnet virtüözü ve büyük bestekar Şükrü Tunar’ı rahmet ve minnetle andı. Başkan Bakkalcıoğlu ayrıca her zaman sanatın ve sanatçının yanlarında olduklarını belirterek serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese ve özellikle katılımları nedeni ile Zeki Müren’in ailesi Özlem Güner ve eşi İlknur Güner’e teşekkür etti. Özlem Güner’de Bozüyük’te böyle güzel bir etkinliğin gerçekleştirilmesi ve akşam yapılacak konser programı ile ilgili olarak duyduğu memnuniyeti dile getirerek “bizim onur gecemiz bunlar ve sizler olmasanız, sanatseverler olmasa bu geceler hiç olmaz ve sanatsever başkanlar olmasa gerçekten olmaz. Ama bu kadar gülümseyen bir Bozüyük gördüğümüz için ben ve eşim çok mutluyuz gerçekten” diyerek teşekkür etti. Daha sonra Başkan Bakkalcıoğlu ve beraberindekiler sergiyi gezerek sergilenen objeler hakkında bilgi aldılar. Özlem Güner kendi yazdığı “Masal Tadında” adlı kitabını Başkan Bakkalcıoğlu’nun eşi Merih Bakkalcıoğlu’na hediye etti. Açılış töreninin sonunda Başkan Bakkalcıoğlu Anı Defterini imzalayarak deftere şu notu yazdı; “Ülkemizin mihenk taşı, nadir sanatçılarından rahmetli Zeki Müren’i anmanın Bozüyük’te onun yaşam parçalarını birleştirerek halkımızla buluşturmanın onurunu taşıyorum, rahmetliyi minnetle saygıyla anıyorum.”
2 gün boyunca sanatseverlerin ziyaretine açık olacak Bozüyük Belediyesi Zeki Müren ve Şükrü Tunar Sergisi’nde Zeki Müren ve Şükrü Tunar’ın fotoğrafları, albüm kapakları, el yazıları, kullandıkları eşyalar, Zeki Müren’in film afişleri ve sahne kostümleri gibi özel objeler sergilenirken sergi salonunda ziyaretçilerin anı fotoğrafı çekebilecekleri özel bir fotoğraf köşesi de bulunuyor.
DİĞER HABERLER
-
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NA ZİYARETLER
24 Temmuz 2024, 16:17 -
-BOZÜYÜK’TE YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR
24 Temmuz 2024, 08:47 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET’E EKONOMİK ULAŞIM PROJESİ BOZTRAM HAKKINDA BİLGİ VERDİ
17 Temmuz 2024, 08:58 -
-BOZÜYÜK'TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
16 Temmuz 2024, 09:45 -
-BOZÜYÜK'TE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
16 Temmuz 2024, 09:44 -
-BOZÜYÜK YOĞUN YAĞIŞI ZARARSIZ ATLATTI
12 Temmuz 2024, 09:12 -
- BOZÜYÜK BELEDİYESİ SANATEVİ YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI
11 Temmuz 2024, 14:50 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU DERNEK ETKİNLİĞİNE KATILDI
09 Temmuz 2024, 08:53 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU TEKNİK HEYETLERLE BİRLİKTE “KURTULUŞ SAVAŞI VE İNÖNÜ ZAFERLERİ ANI EVİ”NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 14:04 -
- BOZÜYÜK ÇEYREK FİNAL HEYECANINI TEK YÜREK OLARAK DEV EKRANDAN İZLEDİ
07 Temmuz 2024, 01:48